Διορισμοί Εκπαιδευτικών: Ποια προγράμματα μοριοδοτούνται στους πίνακες κατάταξης εκπαιδευτικών (ΑΣΕΠ)

Γράφει η Αθηνά Φραδέλου, Learn Inn EΚΠΑ

Ενόψει της αλλαγής της διαδικασίας των διορισμών των εκπαιδευτικών και ενώ συζητείται η επαναφορά της γραπτού διαγωνισμού του ΑΣΕΠ παράλληλα με τη μοριοδότηση με κοινωνικά, ακαδημαϊκά, επαγγελματικά και μορφωτικά κριτήρια που υφίσταται τώρα, το ενδιαφέρον των αδιόριστων και μελλοντικών εκπαιδευτικών για μοριοδοτούμενα σεμινάρια του ΕΚΠΑ αυξάνεται. Είναι γνωστό ότι

Πρόκειται για επιμορφωτικά προγράμματα 9μηνης και 7μηνης διάρκειας που διεξάγονται εξ αποστάσεως με ασύγχρονο τρόπο εκπαίδευσης. Οι εκπαιδευόμενοι/ες έχουν τη δυνατότητα να προγραμματίσουν την εκπαίδευσή τους σε δικό τους χρόνο και ρυθμό.

Μοριοδοτούμενα Σεμινάρια για τον ΑΣΕΠ

Τα παραπάνω σεμινάρια που πραγματοποιούνται από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών εξασφαλίζουν μοριοδότηση για:

• Προσλήψεις αναπληρωτών σε Γενική Εκπαίδευση και Ειδική Αγωγή (N. 4589/2019)
  • Διορισμούς εκπαιδευτικών (N. 4589/2019)
  • Κρίσεις στελεχών εκπαίδευσης (Ν. 4777/2021)
  • Σχολικούς Ψυχολόγους σε ΣΔΕ (ΥΠΑΙΘ Κ1/74959/20)
  • Συμβούλους επαγγελματικού προσανατολισμού σε ΣΔΕ (Υ.Α. Κ1/74959 & Υ.Α. Κ1/74929)
  • Προσλήψεις σε ΣΔΕ Υ.Α. (Κ1/74959 & Υ.Α. Κ1/74929)
  • Πίνακες Κατάταξης Εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ

Με την ολοκλήρωση της επιμόρφωσης, οι εκπαιδευόμενοι/ες λαμβάνουν το Μοριοδοτούμενο Πιστοποιητικό με τη σφραγίδα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, την απαραίτητη Βεβαίωση ημεροχρονολογίας, στην οποία φαίνονται οι ημερομηνίες έναρξης και λήξης της επιμόρφωσης, καθώς και συμπλήρωμα πιστοποιητικού (Europass) που εξασφαλίζει αναγνώριση σε όλα τα κράτη-μέλη της Ε.Ε.

Επιπλέον, όλοι και όλες οι εκπαιδευόμενοι/ες με την εγγραφή τους σε ένα από τα μοριοδοτούμενα σεμινάρια επιμόρφωσης, δικαιούνται να επιμορφωθούν δωρεάν στο πρόγραμμα 3μηνης διάρκειας/ 100 ωρών «Δημοκρατική Εκπαίδευση» .

Τα επιμορφωτικά μοριοδοτούμενα σεμινάρια του K.E.ΔΙ.ΒΙ.Μ/ Learn Inn του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών προσφέρουν ουσιαστική εκπαίδευση με γνωστούς εκπαιδευτές του ΕΚΠΑ, της ακαδημαϊκής κοινότητας και της αγοράς εργασίας.

Εξασφαλίζουν και προσφέρουν  επιπλέον:

• Επαγγελματική και προσωπική ανάπτυξη
  • Ποιοτική Επιμόρφωση
  • Πλούσιο Εκπαιδευτικό Υλικό
  • Ακαδημαϊκή Υποστήριξη
  • Αναγνωρισμένη Πιστοποίηση
  • Τα μέγιστα μόρια για διορισμό
  • Υποτροφίες πλήρους απαλλαγής διδάκτρων
  • Μειώσεις διδάκτρων
  • Ευκολίες εξόφλησης διδάκτρων

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε απευθείας στα τηλέφωνα: 210 7275 735 και 6975 913005 (Καθημερινές 10:00 – 16:00) ή να στείλετε email: info@learninn.gr ή να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα: www.learninn.gr  ή να επικοινωνήσετε στο τηλ. 210 7275 760, (Τετάρτη 12.00 – 15.00), με τη Σύμβουλο επαγγελματικής εξέλιξης, προσωπικής ανάπτυξης και δια βίου μάθησης, για να σας προτείνει ποιο σεμινάριο είναι πιο αποτελεσματικό για τη σταδιοδρομία σας.