giannhs-souflas
Γιάννης Σούφλας
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ & ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

Eίμαι απόφοιτος του τμήματος Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής του Πανεπιστημίου Πειραιώς και έχω ολοκληρώσει το Ετήσιο Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης (ΕΠΠΑΙΚ) στην ΑΣΠΑΙΤΕ, όπου και έλαβα την παιδαγωγική και διδακτική μου επάρκεια. Επιπρόσθετα, είμαι μεταπτυχιακός απόφοιτος του τμήματος Ενεργειακών και Περιβαλλοντικών Έργων – Επενδύσεων του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής και ασχολούμαι σε ερευνητικό επίπεδο με την αειφόρο πράσινη γεωργική ανάπτυξη. Παράλληλα με τις σπουδές μου, παρακολούθησα και το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Εμψυχωτής Υπαίθριων Τουριστικών Δραστηριοτήτων Αναψυχής» και εργάζομαι ως συνοδός – εμψυχωτής υπαίθριων δραστηριοτήτων σε διάφορα προγράμματα (σχολικά, εταιρικά, παιδικά – οικογενειακά). Πλέον, είμαι μέλος της ομάδας του Learn Inn Ε.Κ.Π.Α. ως Υπεύθυνος Σπουδών και Διοικητικής Υποστήριξης από το Σεπτέμβριο του 2022.